Свято-Успенська Почаївська Лавра
– чоловічий монастир з багатовіковою історією. Православні люди йдуть сюди за дарами благодаті Божої, адже Почаїв прикрашений благодатним покровом Цариці Небесної.
Свято-Успенська Почаївська Лавра з 1833 року входить в число православних лавр, спільно з Києво-Печерської (з 1051, Київ) З Почаєвом пов’язано багато святих імен, легенд, чудес і зцілень.
Почаївський монастир – єдиний в Україні, що не припиняв свою діяльність за весь час існування, а часи були непрості, і жодного разу за довгу історію Почаєва не припинялося тут Божественне служіння …
Поселенці, отримали на той час дарчу Анни Гойської на будову Почаївського монастиря, не знали, як почати чернецький монастир (адже пустельна обитель існувала вже близько 500 років, і настав час змін). Ченці побачили в преподобному Іові надзвичайну духовну силу і зі сльозами просили стати настоятелем монастиря. Преподобний Іов став першим ігуменом обителі Почаївської, облаштувавши її за стародавнім Студийським статутом, за образом Києво-Печерського монастиря.
У печерному храмі є печерка, де Преподобний Іов Почаївський віддавався Божественної молитві. На цьому намоленому місці багато хто отримав зцілення! Але, перед тим, як спуститися в печеру преподобного Іова, необхідно сповідатися. Якщо сповідь не буде відверта, то навіть дуже худенький людина не зможе вибратися з печерки назовні; і вибратися звідти можна тільки після повної сповіді, привселюдно присутнім монахом.
Прп. Іов був справжнім Угодником Божим, часто усамітнювався в печері і там молився про добробут всього світу, і бачили ченці світло, що годинами сяяло з тієї печерки. Так сильна і щиросердна була молитва Преподобного.
Щоранку після “полуношниці”, в 5 ранку, спускають Чудотворну Почаївську ікону Божої Матері на спеціальних стрічках і встановлюють на рівні людського зросту для поклоніння віруючих.
Також ікону спускають по суботах і святкових днях.
Ось уже понад 500 років люди щоранку поспішають до Свято-Успенської Почаївської Лаври, щоб помолитися однією з головних монастирських святинь, випросити Божої допомоги хто для рідних, хто для себе в зціленні від різних недуг, душевних і тілесних.
Почаївська гора, на якій розташована Лавра, – місце особливого явлення Пресвятої Діви. Незрима Її присутність втілено в декількох святинях, одна з яких, найдавніша в Почаєві, – цельбоносна Стопа Божої Матері.
Ковчег знаходиться під великим кіотом з барельєфним зображенням події тут в незапам’ятні часи чудесного явлення Пресвятої Богородиці в стовпі вогню. Не одну хворобу і не одне горе зцілила Матір Божа. Наповнює по крапельках цельбоносну Стопу водиця й не висихає.
На Почаївській горі Божа Матір з’явилася в 1240 році – як би попереджаючи, що насуваються біди (татаро-монгольська орда, зі сходу йде, зпустошуючи квітучі міста Київської Русі).
Саме диво Її явища дало людям надію на захист. З’явилася Цариця Небесна пастуху і ченцю. На камені, якого торкнулася Матір Божа, відбився Слід Її правої ноги, і почав наповнюватися водою.
Це Чудо – камінь, що дає воду подорожуючим і монахам понад 400 років як є; потім на святому місці був побудований собор, і камінь зі Слідом опинився всередині храму.
На початок Липня 2016 р. планується паломницька поїздка до Свято-Успенскої Почаївскої Лаври разом з настоятелем Храму Різдва Пресвятої Богородиці, Отцем Володимиром. Всіх, що бажають приєднатися до паломницької поїздки, просимо повідомити заздалегідь, прийшовши до Храму.